ezgif.com-gif-maker - 2022-05-25T044215.095

قیمت ایمپلنت دندان

آنچه می خوانید...

همانطور که ممکن است شنیده باشید ایمپلنت دندان یکی از خدمات گران قیمت در دندانپزشکی است که برای فرد هزینه بالایی خواهد داشت. در واقع باید گفت ایمپلنت دندان روش بی نظیری برای رفع بی دندانی و پر کردن جای خالی دندان است که تا سال ها می تواند مانند دندان طبیعی برای شما شما باشد.

کاشت ایمپلنت و جاگذاری آن در لثه و فک کار دشواری است که چندین مرحله طول می کشد. هزینه کاشت دندان با ایمپلنت به عوامل مختلفی وابسته است که در این مقاله به آن میپردازیم.

عوامل تاثیر گذار در قیمت ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان از چند بخش تاج دندان ، اباتمنت و فیکسچر تشکیل شده است. آمار ها نشان می دهد درصد موفقیت کاشت دندان با ایمپلنت بالاست و یکی از بهترین روش های رفع بی دندانی محسوب می شود.

انجام صحیح و کاشت درست و باکیفیت ایمپلنت همچنین مراقبت صحیح پس از آن تاثیر زیادی در طول عمر و کیفیت ایمپلنت شما خواهد داشت. کیفیت ارائه خدمات در یک مرکز دندانپزشکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در قیمت ایمپلنت دندان است. درباره مراقبت از ایمپلنت دندان بخوانید.

هزینه کاشت دندان معمولا به عوامل مختلفی وابسته است. جنس ایمپلنتی که برای کاشت انتخاب می شود و کشور سازنده آن ایمپلنت تاثیر زیادی در قیمت تمام شده درمان با ایمپلنت دارد.

مرکز دندانپزشکی و جراح ایمپلنت نیز در تعین هزینه ها بسیار موثر است. تجهیزات کلینیک یا مجموعه درمانی بر کیفیت خدمات ارائه شده بسیار موثر است و می تواند راحتی بسیار بیشتری برای مراجعه کنندگان خود داشته باشد.

البته کاشت دندان با ایمپلنت کار ساده ای نیست و می تواند شامل چندین مرحله باشد و اقدامات زیادی برای انجام کاشت دندان لازم باشد. برای کاشت دندان در برخی مواقع به کشیدن دندان ، پیوند استخوان و یا حتی جراحی های مختصری همچون جراحی لیفت سینوس لازم است.

علاوه بر آن پیش از کاشت دندان ممکن است اشعه ایکس یا سی تی اسکن نیز در مراحل معاینه و بررسی لازم باشد. همه این عوامل و مراحل بر قیمت نهایی کاشت دندان با ایمپلنت موثر است.

جنس ایمپلنت

یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت ایمپلنت جنس ایمپلنت و برند آن است . یکی از متداول ترین متریال های پایه ایمپلنت فلز تیتانیوم است که بسیار با دهان و لثه سازگار است و استخوان می تواند در کنار آن رشد کند و ایملنت را در جای خود ثابت کند. علاوه بر فلز تیتانیوم یکی از جدید ترین انواع ایمپلنت دندان از جنس عنصر زیرکونیا است که ساختار مناسبی برای استفاده در ایمپلنت دارد.

افزون بر جنس ایمپلنت شرکت و کشور سازنده آن نیز در قیمت ایمپلنت موثر است. بهترین کشور های سازنده ایمپلنت دندان کره ، آمریکا و سوئیس است. برخی از مطرح ترین برند ها و برند های متداولی که جراحان ایمپلنت در ایران توصیه می کنند را در ادامه مشاهده می کنید. در ادامه می توانید درباره انواع ایمپلنت دندان بخوانید.

 • SewonMedix
 • NeoBiotech
 • AnyRidge
 • AnyOne
 • SNUCONE
 • Straumann
 • IHDE
 • SIC
 • SPI
 • HumanTech
 • Ritter

قیمت بر اساس پروسه درمان

کاشت ایمپلنت روش ها و متد های مختلفی دارد بر اساس نوع ایمپلنت شما که ایمپلنت فوری ، تک مرحله ای یا دو مرحله ای ، ایمپلنت دیجیتال یا اوردنچر باشد روش و مراحل درمان و به طبع هزینه درمان متفاوت خواهد بود.برای راهنمایی بهتر پیش از انجام ایمپلنت دندان درباره شیوه کاشت دندان و مراحل آن همچنین و براورد هزینه ها با دندانپزشک خود صحبت کنید.

در معاینات ابتدایی پیش از کاشت ایمپلنت ممکن است لازم باشد جراحی های دیگری همچون کشیدن دندان یا پیوند استخوان لازم باشد. این کار به منظور حفظ بهتر ایمپلنت در فک و لثه انجام می شود.

آیا تعداد دندان های ایمپلنت شده موثر است؟

در برخی افراد بیش از یک دندان نیاز به ایمپلنت دارد در این حالت هزینه درمان نیز ممکن است متفاوت باشد. از آن جایی که می توان در برخی موارد دندان ها را به صورت چندتایی در استخوان فک کاشت شرایط درمان و قیمت کاشت دندان متفاوت است . برای اطلاع از هزینه درمان در چنین شرایطی می توانید در ابتدا توسط دندانپزشک ویزیت شوید.

implant photo

مرکز دندانپزشکی دکتر پورشاهی

مرکز دندانپزشکی دکتر پورشاهی در الهیه یکی از مجهز ترین و به روز ترین مراکز درمانی و زیبایی دندانپزشکی در تهران است . این مرکز با وجود جدید ترین دستگاه های دندانپزشکی کیفیت بالای خدمات درمانی و زیبایی را ارائه می کند. دستگاه های به روز دندانپزشکی در کنار متخصصین این مرکز دندانپزشکی با ارائه بهترین روش های درمان و مناسب ترین متد های درمان می توانند مناسب افرادی باشند که به دنبال انجام ایمپلنت با کیفیت و ماندگار دندان های خود هستند. در خصوص پیشگیری از پوسیدگی دندان بخوانید.

به عنوان سخن پایانی باید گفت هزینه ایمپلنت دندان را نمی توان به صورت یک عدد ثابت مشخص کرد و با توجه به همه عوامل تاثیر گذار در هزینه ایمپلنت دندان لازم است ابتدا توسط متخصص معاینه شده و سپس هزینه ایمپلنت دندان مشخص می شود. برای اطلاع از هزینه حدودی ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۱ می توانید با شماره های مطب تماس حاصل کنید درباره ایمپلنت دندان مشاوره بگیرید.  

درانتها می توانید سوالات خود را درباره انواع روش های زیبایی و درمانی دندانپزشکی از دکتر مسعود پورشاهی متخصص دندانپزشکی در بخش نظرات سایت بپرسید.

دکتر مسعود پورشاهی

دکتر مسعود پورشاهی

متخصص ارتودنسی
متخصص زیبایی ارتودنتیکس
ایمپلنت، سرامیک، لیزر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *